Zázrak vo Vatikáne – Pápež omylom žehnal škandalóznym slovenským gej románom, kniha zažiarila!

Správa z Vatikánu – Pápežovi Františkovi hrozí exkomunikácia. Pápež počas svätej omše mestu a svetu (urbi et orbi) nežehnal Svätým písmom, ale škandalóznym slovenským gejrománom Neviditeľný zdroj. Táto udalosť vzbudila značný rozruch ani nie tak pre žáner ako kvôli tomu, že kniha počas žehnania žiarila, čo sa pri Biblii nikdy nestalo.

Na otázku novinárov, ako sa k predmetnej knihe dostal, pápež doslova odpovedal: „Keď som prišiel, bola už na stolíku. Určite ju tam doniesol niektorý z miništrantov. Nepochybujem, že by som si zámenu všimol, keby sa kniha svojou hrúbkou tak nepodobala na Bibliu. Bola to Božia vôľa.“

Zázrak vo Vatikáne. Gej román Blaženy Ovsenej žiaril počas požehnania mestu a svetu.

Pápež František teraz musí k celej veci podať vysvetlenie kléru a vyvrátiť podozrenia, že po večeroch číta škandalózne gej romány namiesto Skutkov apoštolov. Pokiaľ jeho vysvetlenie nepresvedčí väčšinu klerikov, voľba nového pápeža nastane ihneď po skončení koronavírovej krízy.

Udalosť mala neblahý dopad aj na celú Katolícku cirkev. Časť vatikánskych duchovných a množstvo veriacich sa totiž od starého učenia odklonilo a prehlásilo ožiarenú knihu za svoju novú Bibliu. Títo vyhlásili autorku románu, istú Blaženu Ovsenú, za svoju spasiteľku a duchovnú vodkyňu. Druhá časť duchovných, ktorá zostala verná Katolíckej cirkvi, prehlásila knihu za hybridnú hrozbu z východu a označila svätožiaru okolo románu za nebezpečnú rádioaktivitu, na základe čoho teraz žiada stiahnuť túto knihu z predajní.

Blažena Ovsená poskytla k incidentu nasledovné stanovisko: „Absolútne sa dištancujem od celej udalosti. Podľa mňa sa určite jedná iba o hoax a o fotomontáž. Čo sa týka mojich nasledovateľov, odpustky a milodary akceptujem v hodnote nie menšej ako 5 eur na osobu. Deti a starci majú odpustené zadarmo. Milujem luxus a bohatstvo akéhokoľvek druhu. Akceptujem najmä zlaté šperky vykladané diamantmi, perleťové náhrdelníky, ruské ruble a kožuchy z bieleho tigra. Prosím vás, nešetrite na mne. Mojím snom je na jednej strane veľká kopa zlata, na druhej strane veľká kopa polonahých mladých mužov a ja uprostred.“

Slávna slovenská spisovateľka vraj teraz plánuje spraviť dotlač, ba aj pokračovanie svojho gej románu Neviditeľný zdroj, aby sa nové učenie mohlo rozšíriť aj na ostatné kontinenty. Z odpustkov má v úmysle vybudovať posvätný pohanský chrám niekde na Slovensku. Takto by sa duchovná moc mohla naveky preniesť z Vatikánu na územie Slovákov. Blahorečenie Blaženy Ovsenej za svätú odbývať sa bude v poslednú nedeľu pred Veľkou Nocou.